more from
Thin Man Records

Mutanty

by Kobiety

/
  • Digital Album
    Streaming + Download

    Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

    ***
    Możesz ściągnąć wszystkie 11 utworów natychmiast w wybranym przez siebie formacie.

      18 PLN

    You own this

     

  • Buy CD/LP *** Kup płytę CD/LP

1.
2.
04:09
3.
04:16
4.
5.
6.
04:20
7.
03:50
8.
9.
03:07
10.
11.

about

11 songs of black humor, telling perverse stories of friendship, love, death, loss, the search for happiness, and the longing for nature.

***

Album zawiera 11 piosenek utrzymanych w stylistyce czarnego humoru, opowiadających w przewrotny sposób o przyjaźni, miłości, śmierci, poszukiwaniu szczęścia, stracie i tęsknocie za naturą.

Płytę nagrywano w domach i chałupach trójmiejskich, na morenowych wzgórzach i na terenach jeziornych Szwajcarii Kaszubskiej. Teksty powstawały podczas długich leśnych wybiegań, w dusznych autobusach i samochodowych korkach. Genezę płyty lider grupy Grzegorz Nawrocki tłumaczy następująco:

- "'Mutanty' to komentarz nawiązujący do przemian, jakie zaszły we współczesnym świecie. Zmiana mentalności i nerwica społeczna to konsekwencje postępu technicznego i nowych form komunikacji. Nowa utopia, nowy wspaniały swiat to dzisiaj kształtowanie fałszywej świadomości, alienacja przed monitorem i pseudo przyjaźni, ten cały pomiot internetowy, od tego już nie ma ucieczki."

Pomimo poważnej tematyki, zespół nie opuścił gardy i nie zrezygnował z charakterystycznego dla siebie poczucia humoru. W warstwie muzycznej i aranżacyjnej również dokonał „mutacji” poprzez połączenie instrumentów takich, jak wiolonczela, mandolina, kontrabas z cyfrowymi 0101010111101. Gościnnie na płycie wystąpili zaprzyjaźnieni muzycy: Radek Łukasiewicz (Pustki), Olo Walicki, Tymon Tymański, Tomasz Ziętek (Locostar, D4D) oraz osoby wykonujące na co dzień muzykę współczesną na pradawnych instrumentach.

credits

released October 22, 2011

Grzegorz Nawrocki - vox, guitar
Marta Handschke - vox
Nela Gzowska - bass
Karol Pawłowski - drums
Paweł Nowicki - vibraphone, keyboard

license

all rights reserved

tags

about

Kobiety Gdańsk, Poland

Kobiety: pierwszy polski zespół, którego muzykę dziennikarze mogli opisać za pomocą terminu avant pop. W wolnym tłumaczeniu oznacza to ni miej ni więcej tylko piosenki zbyt dobre i kunsztowne by mogły stać się masowymi hitami. Fanów muzyki alternatywnej grupa dowodzona przez Grzegorza Nawrockiego ujmuje syntezą francuskiej zmysłowości, niemieckiej precyzji i nadbałtyckiej neurozy. ... more

contact / help

Contact Kobiety

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account